Ogólnodiecezjalny Zjazd Katechetyczny 2024

W dniach 29-30 sierpnia 2024 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Radomskiej odbyły się dwa zjazdy nauczycieli religii. Wspólna modlitwa dziękczynna za kończący się rok szkolny i prośba o Bożą pomoc na nowy czas nauczania zgromadziły ponad 500 osób katechizujących w szkołach na terenie diecezji. Mszy św. przewodniczył Biskup Radomski Marek Solarczyk. Następnie na Auli Jana Pawła II miało miejsce spotkanie formacyjno-informacyjne, w czasie którego ks. dr Rafał Czekalewski SAC przedstawił wnioski i zasady nauczania religii w świetle rozporządzenia MEN. Spotkanie zakończyły ogłoszenia Dyrektora Wydziału Katechetycznego oraz słowo podsumowujące skierowane do uczestników przez bp Marka Solarczyka.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział Ogólnodiecezjalnym Zjeździe Katechetycznym.