Olimpiada Teologii Katolickiej 2024

Drodzy Katecheci

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie w roku szkolnym 2023/2024 zaprasza do udziału w XXXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Jej adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których cykl kształcenia kończy się uzyskaniem świadectwa dojrzałości.

Olimpiada jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Każdego roku do udziału w niej zgłasza się kilka tysięcy uczniów z kilkuset szkół. Proponowane przez organizatorów atrakcyjne i aktualne tematy przewodnie Olimpiady są doskonałym okazją do pogłębienia przez młodzież zarówno ich świadomości religijnej, jak i wiedzy z zakresu różnych dziedzin teologii a także wiedzy z zakresu historii i bogatego nauczania Kościoła. Tematem przewodnim i zarazem hasłem tegorocznej Olimpiady są: Zasady społeczne
w nauczaniu Kościoła
.

Drodzy Katecheci, zachęćcie Waszych uczniów do udziału w Olimpiadzie. Jest to nie tylko okazja do poszerzenia i zweryfikowania wiedzy Waszych podopiecznych, ale także możliwość by stali się jeszcze bardziej, poprzez Wasze wspólne zaangażowanie, świadomymi uczestnikami życia Kościoła.

Drodzy Uczniowie szkól ponadpodstawowych

Zapraszamy Was bardzo serdecznie do udziału w Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Pamiętajcie, że rzeczowa i usystematyzowana wiedza, a także doświadczenie zdobyte poprzez udział w Olimpiadzie, to dla Was bezcenne atuty, które przyczynią się do Waszego rozwoju osobistego. Mogą one również stać się dla Was ważną inspiracją do podejmowania, w duchu społecznego nauczania Kościoła, wielorakich inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności
i wspólnot, do których należycie, bądź będziecie należeć w przyszłości. Oprócz możliwości zdobycia wielu atrakcyjnych nagród, Olimpiada stwarza Wam doskonałą szansę poznania ludzi z całego kraju, którzy wyznają te same wartości, mają podobne zainteresowania, pasje i cele.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej OTK: www.otk.pl oraz na fanpage FB Olimpiady Teologii Katolickiej.

Na stronie korzystamy z cookies. Więcej informacji na stronie Polityka prywatności

Skip to content