Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Drodzy Katecheci!

Biskup Marek Solarczyk, Ordynariusz Diecezji Radomskiej oraz Wydział Katechetyczny Kurii Radomskiej zapraszają do Wzięcia udziału w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Jak już ogłaszaliśmy na zjeździe Katechetów, w bieżącym roku szkolnym pielgrzymka została zaplanowana na 11 października 2023 r. (środa). Hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa: „Razem z Maryją uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Królowej Polski będziemy dziękować dobremu Bogu za czas nauki szkolnej i prosić o Dary Ducha Świętego dla maturzystów na czas składania egzaminu dojrzałości, wyboru kierunku studiów i rozeznawania powołania życiowego. W duchowym przygotowaniu chcemy być razem z młodzieżą, by umocnić swoją wiarę i doświadczyć wspólnoty Kościoła.

Program:
10.00 – Konferencja dla wszystkich – Bazylika Jasnogórska – ks. Mariusz Chamerski
10.45 – Przygotowanie do Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu
11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Marka Solarczyka i akt zawierzenia Matce Bożej – Kaplica Cudownego Obrazu.
12.00 – Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie)
13.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

Za duchowe przygotowanie młodzieży do pielgrzymki (zachęta do spowiedzi w swoich parafiach, przekazanie uwag porządkowych), organizacja wyjazdu i opieka nad młodzieżą podczas pielgrzymki spoczywa na Katechetach, Nauczycielach i Wychowawcach Szkół. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (znajduje się w na stronie w do pobrania” lub bezpośrednio TUTAJ) i przesłanie jego skanu w formacie PDF na adres: katecheza@diecezja.radom.pl do 28 września 2023r. w tytule wiadomości wpisując „Pielgrzymka Maturzystów – nazwa szkoły, miejscowości”.

Informujemy również że odpowiednie zaproszenie zostało już wysłane do Dyrekcji Szkół, wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Serdecznie zapraszamy!